Pinot blanc 2019

Pinot blanc, za týmto svetovým názvom sa skrýva odroda, ktorá je na Slovensku známa ako Rulandské biele, táto odroda sa v Alsasku pestuje už od 14. storočia a dnes je medzi milovníkmi vína považovaná za synonymum kvalitného vínka.

Pinot Blanc je mutáciou Rulandského šedého (Pinotu Gris), ktorý je klonom Rulandského modrého (Pinotu Noir), všetky tieto odrody patria k najstarším a sú celosvetovo preslávené.

Z odrody sa vyrábajú skvelé vína s elegantnou štruktúrou vôní a chutí, ktorá si zaručene získa každého.


Pinot je ďalším z našich úspešných vín, ktorý nás každoročne reprezentuje v Národnom salóne vín SR medzi TOP 100 Slovenskými vínami.

Čo nás však teší najviac je, že každý rok si v ňom nájdu mnohí z Vás svojho favorita. A presne toto nás každoročne motivuje, aby sme vo vinici a neskôr v pivnici odovzdávali naším vínkam všetko!

Pinot blanc 2019 je akostné odrodové víno s chráneným označením pôvodu a obsahom alkohol 13%, ktorý pomáha vytvárať krásnu štruktúru chuti... a preto tak chutí!

Hrozno pochádza z nášho vinohradu v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti z Pezinského honu Grefty.

V jeho lahodnej vôni prevláda široká škála exotického ovocia, ako prezreté banány, mango, ale aj broskyne a marhule. Chuť je plná harmonická, podporená zapracovanými kyselinami.