SVÄTOVAVRINECKÉ - RosÉ 2019

Je modrá muštová odroda viniču hroznorodého, ktorá nesie svôj internacionálny názov podľa mestečka nachádzajúceho sa vo Francúzsku v regióne Alsasko a to Saint Laurent. Používa sa na výrobu červených a ružových vín, ktoré svojou kvalitou potešia mnoho jazýčkov. Dodnes nie sú známy obaja jej rodičia, od roku 2000 je  vďaka génovej analýze s istotou známy len jeden rodič  a to Pinot Noir. Zato Svätovarinecké je jedným s rodičov veľmi úspešných odrôd ako sú Zwielgetrebe, André a Neronet.

Svätý Vavrinec ?!

Svätý Vavrinec alebo Vavrinec Rímsky bol jeden zo siedmich diakonov, ktorí boli umučení počas prenasledovania kresťanov rímskym cisárom Valeriánom v roku 258. Svätý Vavrinec je patrón knihovníkov a archivárov a zároveň patrón odrody Svätovarinecké.

Naše lahodné Rosé Prevedenie

Dlhodobo to bolo naše jediné ružové vínko a už má svoju tradíciu v našom sortimente vín. Náš „Vavrinec“ sa radí medzi akostné, ružové suché,  odrodové vínka s CHOP (Chránené označenie pôvodu) s obsahom alkoholu 11,5%. Svoj domov má v pezinských vinohradov ležiacich v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, presne v Pezinskom vinohradníckom rajóne pri obci Limbach na hone Sahara. Jeho vôňu by sme charakterizovali ako ovocnú s dominanciou čerešní a jahôd s jogurtovým podtónom. Chuť má výrazne sviežu a šťavnato-ovocnú s jemnými kyselinkami. Týmto vínkom potešíte srdce vašej ženskej polovičky zároveň uhasíte smäd letných večerov na terase.