Veltlínske Zelené SELECTION 2015

Veltlínske zelené je stará tradičná stredoeurópska odroda, s najväčšou pravdepodobnosťou z regiónu Dolného Rakúska. Poskytuje príjemné ovocné tóny s jemným náznakom bieleho korenia a mandľovej dochute.

SELECTION

Rada SELECTION predstavuje špičkovú kvalitu, vína tejto rady dorábame len v tých najlepších rokoch a z hrozna, ktoré nám už vo vinici dokazuje, že skrýva veľký potenciál, ktorý sa prejaví, ak mu dáme čas.

Veltlínske zelené SELECTION 2015

je vínko pre pravých fajnšmekrov. Toto vínko treba objavovať, každým dúškom človek objaví nové chute a preto nikdy neomrzí.

Je to Akostné odrodové víno s CHOP s obsahom alkoholu 13,5%, ktoré vyzrievalo v 500 litrových Francúzskych dubových sudoch.

Hrozno pochádza z nášho Pezinského vinohradu - hon horné Grefty. (Malokarpatská vinohradnícka oblasť), hrozno bolo ručne selektované, aby sme zaistili, že do výroby sa dostanú len TOP strapce. 

Víno má sýtu žlto-zelenú farbu. Vo vôni dominujú arómy kondenzovaného ovocia doplnené jemnou praženosťou. Chuť je plná, elegantne vyzretá, komplexná s príjemným dotykom dreva.