Rizling vlašský 2021

Rizling vlašský alebo ľudovo „Vlašák“, je odroda ktorej pôvod nie je doposiaľ presne stanovený. Najčastejšie sa uvádza, že vznikla vo Francúzku, odkiaľ sa rozšírila do Porýnia a neskôr prenikla do Dolného Rakúska a Maďarska. Rizling vlašský nám síce neprezradil svoj pôvod, no všetko nám vynahrádza tým, že nám dáva možnosť vyrobiť z neho nádherné vínka, ktoré dôverne rozprávajú príbeh terroiru, v ktorom sa zrodili.

Fascinujúce na Rizlingu vlašskom je, že má vlastnosti, ktoré môžu vyzerať ako navzájom protichodné, čím fascinuje aj zvedavých a skúsených milovníkov vína. Je zároveň jemný aj intenzívny, iskrivý aj šťavnatý, kvetinový aj minerálny, osviežujúci a komplexný. Je to víno s unikátnym charakterom.

Predstavujeme Vám náš „Vlašák“ 2021.

Rizling vlašský ročníku 2021 je typickým predstaviteľom terroiru Malých Karpát.

Vo vôni ponúka okrem spomínanej minerality aj priťažlivé herbálne tóny a náznak sladkosti, ktorá je znakom krásne vyzretého hrozna.

Chuť je ľahká, minerálna a nechýba v nej ani hravá kyselinka, ktorá ti bude tancovať po jazyku.

Hoci si to ešte počasie nevyžaduje, no tento Vlašák ťa zaručené osvieži aj v tých najväčších horúčavách a my preto už teraz vieme, že bude jedným z našich letných favoritov.