Veltlínske zelené 2021

Veltlínske zelené je stará tradičná stredoeurópska odroda, s najväčšou pravdepodobnosťou z regiónu Dolného Rakúska. Poskytuje príjemné ovocné tóny s jemným náznakom bieleho korenia a mandľovej dochute.

Sme si istí, že Veltlínček už každý aspoň raz ochutnal, keďže ide o veľmi rozšírenú odrodu.

To znamená, že ho môžeme ochutnať v širokej škále prevedení. Ten náš je výnimočný! Pýtate sa čím? No tým, že je od nás, z našich viníc - cez naše ruky - až k Vám! A práve vďaka tomu, že vieme, čo sa za ním skrýva, sme presvedčení, že každému aj zachutí a poteší ho!

Predstavujeme Vám náš Veltlín 2021.

Veltlín sám o sebe je už našou dlhoročnou stálicou a za tie roky spoznávania a práce s ním na dovolil nazrieť do svojich najtajnejších zákutí a daností.

To nie len v pivnici, ale predovšetkým aj vo vinohrade, kde sa mu u nás darí bravúrne. Naša malokarpatská pôda mu sedí dobre, rovnako ako aj klimatické podmienky v oblasti Malých Karpát.

Náš tohtoročný Veltlín, Veltlínske zelené 2021, je veľmi variabilné vínko, ktoré má schopnosť potešiť širokú klientelu milovníkov vína.

Vo vôni sú citeľné tóny zrelého žltého ovocia, ktoré v sebe ukrývajú minerálny nádych odzrkadľujúci Malé Karpaty.

Chuť je komplexná, plná ovocia žltých odtieňov, ideálne doplnená o minerálny nádych ako aj o šťavnatú kyselinku, ktorá krásne dopĺňa jednotlivé zložky chuti.

A čo ďalej? Jednoznačne ho treba ochutnať! - To radíme my!
Nazdravie!