Sme Malokarpatské rodinné vinárstvo z Pezinka

„MY NIČ, TO VINIČ“
Sme moderné rodinné vinárstvo sídliace v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v meste Pezinok. Našou prioritou je výroba kvalitných vín, ktorá je možná len použitím kvalitnej suroviny, a preto na výrobu našich vín využívame len to najkvalitnejšie hrozno dopestované v našich vlastných viniciach, v súčasnosti hospodárime na 7.5ha viníc, ktoré sa nachádzajú v Pezinku a Limbachu, naša produkcia je 35000 až 40000 litrov vína ročne.

Výroba vína má v našej rodine už dlhú tradíciu, vinohradníctvu a vinárstvu sa venuje rodina už niekoľko generácií. Na túto tradíciu sme nadviazali v roku 1991, kedy sme sa začali starať o v reštitúcii  vrátené vinohrady a vyrábať prvé sudové vína. Postupom času sme si začali uvedomovať, že nechceme zostať len pri sudovom víne a v roku 2006 sme začali fľašovať prvé vína, s ktorými sme postupne získali tituly šampiónov na všetkých známych slovenských výstavách. Našim zákazníkom ponúkame sortiment tradičných odrôd ako sú Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, okrem nich máme v ponuke aj vína z najznámejších svetových odrôd, medzi ktoré patria Pinot blanc, Chardonnay, Cabernet Sauvignon a Neronet.

Pre nás sú základným stavebným kameňom naše vinohrady, bez nich by to nešlo. My im poskytujeme maximálnu starostlivosť a oni nás za to odmeňujú maximálnou kvalitou, vďaka ktorej môžeme produkovať tie najkvalitnejšie vína.

 

 Vo viacerých svetových vinárskych oblastiach sa výrobcovia snažia vrátiť k rokmi overenému spôsobu výroby. Tento smer sme si osvojili aj my a dnes používame síce najmodernejšie technológie, ale zároveň sa snažíme vo vínach zdôrazniť osobitosť miesta, v ktorom sa urodilo hrozno (terroir), tento prístup vínam necháva väčší priestor na to, aby sa prejavili vo svojej plnej kráse.


O víne by sme vedeli rozprávať celé dni, no podľa nás je najlepšie, keď prídete a ochutnáte náš vlastný (rodinný) vinársky rukopis. Príďte nás navštíviť do nášho vinárstva, radi Vás privítame v našich degustačných priestoroch s kapacitou do 25 osôb. Degustáciu si možno dohodnúť cez telefón. K degustácii neodmysliteľne patrí aj kvalitná gastronómia. V prípade záujmu vieme zabezpečiť tradičné miestne špeciality, presne podľa vášho výberu.

Sledujte cestu nášho vinárstva aj na sociálnych sieťach :)