Neronet SELECTION 2016

Neronet je netradičná červená odroda, ktorá bola vyšľachtená v roku 1965 profesorom Krausom v ČR. Šlachtená bola s cielom získať intentívne farbiacu modrú odrodu so skorším dozrievaním ako Alibernet. Názov tejto našej obľúbenej modrej odrody sa skladá z dvoch slov „nero“, v taliančine to znamená čierny, čo odkazuje na tmavú farbu vín z tejto odrody a prípona „-net“ naznačuje, že sa jedná o odrodu Cabernetového typu.

SELECTION

Rada SELECTION predstavuje špičkovú kvalitu, vína tejto rady dorábame len v tých najlepších rokoch a z hrozna, ktoré nám už vo vinici dokazuje, že skrýva veľký potenciál, ktorý sa prejaví, ak mu dáme čas.

Výnimočný vo vinici aj v pohári!

Náš „Neronetík“ sa radí medzi akostné odrodové víno s CHOP, červené suché, ktoré vyzrievalo v 500 litrových Francúzskych dubových sudoch, s obsahom alkoholu 13%. Bolo ručne a šetrne zbierané z nášho vinohradu v Pezinku (hon Grefty) ležiaceho v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, kládli sme veľký dôraz pri selektovaní len tých najkvalitnejších strapcov hrozna, ako je už pri našej rade SELECTION zvykom!

Ideál na krásne večery so západom slnka

Vôňa je výrazná s tónmi prezretého čierneho ovocia, ako sú moruše a černice, ktorej eleganciu dopĺňa jemný tón praženej kávy. Chuť je zaujímavá a obohacujúca so spojením čierneho ovocia a horkej čokolády s vyzretými sladkými tanínmi, ktorá sa hodí ideálne na vychutnanie si nádherných západov slnka so svojou drahou polovičkou.