Veltlínske Zelené - 6 ORIGINÁLOV 2018

Veltlínske zelené je stará tradičná stredoeurópska odroda, s najväčšou pravdepodobnosťou z regiónu Dolného Rakúska. Poskytuje príjemné ovocné tóny s jemným náznakom bieleho korenia a mandľovej dochute.

6 originálov?!

Edícia 6 originálov vychádza z projektu 6tich vinárov (Miro Fondrk, Martin Pomfy, Milan Skovajsa, Richard Tóth, Juraj Vršek, Juraj Zápražný), ktorí sa spojili a vytvorili špeciálnu sériu Veltlínov, ktoré venovali Malým Karpatom. Každý z nich, na tom svojom zanechal vlastný rukopis, a to nielen vo forme podpisu na etikete.

Zrod nášho originálu

Cesta nášho originálu začína v našej  50-ročnej vinic, ktorá leží v Pezinku. Kde sa tohto roku urodilo veľmi krásne hrozno. Zberová cukornatosť Veltlínu bola 23,5 °NM a bolo zbierané výlučne ručným tradičným spôsobom. Po šetrnom spracovaní a miernom odkalení víno vykvasilo do svojej jedinečnej podoby, do ktorej mu dopomohlo aj krátkodobé spojenie s drevom a ležanie na kvasničnom základe. Po ročnom vyzretí vínka sme nafľašovali 1200 fliaš bez filtrácie.

poďte ho ochutnať

Naše Veltlínske zelené 6 Originálov sa zaraďuje medzi akostné, biele suché, odrodové víno s CHOP (chránené označenie pôvodu) s obsahom alkoholu 14%. Ako sme už vyššie spomínali svoj domov má v 50-ročnom vinohrade, ktorý sa rozprestiera Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, v Pezinskom vinohradníckom rajóne na hone Horné Grefty. Víno má sýtu žlto-zelenú farbu. Vo vôni je krásne vyzreté a krémové, chuť vína verne kopíruje jeho lahodnú vôňu.